CZ

ENG

DE

RU

EsiT CZ s.r.o.
| vizualizace, informační panely, datalogging

Regulátor ZMC

     Regulátor ZMC je výrobek z vlastní dílny z něhož vzešla již řada aplikací. Je to univerzální zařízení, ze kterého lze vhodným osazením periférií a vložením vhodného softwarového vybavení získat přístroj velice rozmanitých funkcí. Lze použít jako regulátor průmyslových procesů, parametrů el. sítě, měřící přístroj, archivátor dat apod. Vyrábí se ve verzi na lištu a ve verzi na panel.

Všechna zařízení odpovídají kategorii bezpečnosti III dle normy IEC 664-1, tedy pro umístění do rozvaděče.

Přístroj není konstruován jako programový automat, který se prodává bez software, ale jako jako přístroj, který „vypadne“ z výroby s parametry dle požadavku zákazníka. Přístroj je léty prověřen a spolehlivě pracuje v mnoha stech nainstalovaných aplikacích.

regulátory ZMC

 

Standardní periferie
Výstupy8 (verze lišta) nebo 12 (verze panel) výstupů reléových, vybavených odrušovacím členem nebo 8 / 12 výstupů napěťových. Výstupy jsou rozděleny na dva galvanicky oddělené okruhy, takže je možné je kombinovat a připojovat na různé potenciály.
Vstupy4 digitální vstupy oddělené od potenciálu přístroje a 4 analogové vstupy
KomunikaceSériová linka RS232 nebo RS485, linka I2C
Display6 sedmisegmentových číselnic (2 zelené, 4 červené) 15/19 LED diod (8/12 zelených, 3 červené, 4 žluté)
Klávesnice4 tlačítka, piezo
NapájeníStandardně 230V / 3W, možno osadit interní akumulátory

Příslušenství
UIM-02Modul měření střídavého proudu do 5A a střídavého napětí do 400V
UIM-01Modul měření tří střídavých proudů do jm. hodnoty 5A a jednoho střídavého napětí do 400V
PC-COMKabel s převodníkem pro komunikaci s PC pro přístroje, které nejsou standardně vybaveny sériovou linkou

Vyrobené aplikace
ZMC-JALORegulátor jalového výkonu s digitálním vstupem - Informace o aktuálních výkonech je dodávána formou pulsů z elektroměru.Info
ZMC-AJARegulátor jalového výkonu s proudovým a napěťovým vstupem - Informace o aktuálních výkonech přístrojem počítána z aktuálních hodnot proudu a napětí.Info
ZMC-HPJHlídač proudu jističe. Měří proud ve všech fázích, matematicky modeluje charakteristiku jističe a umožňuje jeho řízené přetěžování. Výsledkem je možnost osazení jističe s nižším jmenovitým proudem a ušetřit tak za paušální poplatky.Info
ZMC-QHRRegulátor čtvrthodinového maxima. Informace o aktuálních výkonech je dodávána formou pulsů z elektroměru. Spíná jednotlivé okruhy spotřebičů tak, aby nepřekročil povolené maximum.
ZMC-DATSbírá data z elektroměru, ukládá je a pomocí modulu GSM-GPRS odesílá na server ke zpracování
ZMC-DIOUniverzální modul vstupů a výstupů, komunikuje protokolem ASCII, MODBUS a po I2C. Nastavitelný filtr, negace a prodloužení aktivní úrovně vstupů.
ZMC-PNGHlídač sběrnice P-NET – analyzuje data na sběrnici, sleduje spolehlivost řídícího PC, v případě problému spouští alarm. Je nainstalován v textilní továrně, brání velkým škodám vzniklým „zatuhnutím“ sběrnice nebo PC.
ZMC-LEVRegulátor hladiny meliva v mlýnech. Udržuje hladinu na meliva na nastavené poloze, tak aby byl tok meliva do mlýnice plynulý. Využívá modifikovaného algoritmu PID.
ZMC-TSUPřístroj pro zobrazení a záznam dat. Má digitální a analogový vstup, v současné době měří počet pulsů, frekvenci, periodu a napětí. Data lze ukládat v pravidelném intervalu. Je napájen z interních baterií nebo ze sítě 230V.
ZMC-FROGRegulátor otvírání světlíků. Otvíráním světlíků udržuje v hale nastavenou teplotu. Lze nastavit denní teplotní program, různý pro pracovní dny a dny volna. Má k sobě připojeno čidlo větru a deště a signál z požární ústředny. Samozřejmostí je přepnutí na manuální režim.
ZMC-SU1Převodník napětí na polohu – Ovladač světlíků. Otvírá světlíky dle vstupního napětí. Lze přepnout do manuálního režimu
ZMC-ALF1Měří průběh napětí na testovaném čidle hladiny paliva, na jeho základě vyhodnocuje poruchy, komunikuje s nadřazeným PLC pomocí vstupů a výstupů, nebo pomocí linky RS232.
ZMC-BELDomácí automatizace – Převádí vybrané DTMF kódy na reléové výstupy, tím umožňuje ovládat instalovaná zařízení pomocí telefonu. Dále obsahuje inteligentní schodišťový automat s možností načítání času a trvalého sepnutí.
ZMC-IDSInformační tabule z LED displejů – Na velkém zobrazovači je možné zobrazit čísla a jiné údaje zadávané z klasické PC klávesnice popř. pouze z numerické PC klávesnice.Info


Výběr souborů ke stažení
ZMC-AJA-LNávod na regulátor ZMC-AJA - verze na lištu
ZMC-AJA-PNávod na regulátor ZMC-AJA - verze do panelu
ZMC-ALFNávod na analyzátor poruch čidla hladiny paliva
ZMC-FROGNávod na regulátor světlíků
ZMC-HPJNávod na hlídač proudu jističe
ZMC-JALO-LNávod na regulátor jalového výkonu - verze na lištu
ZMC-JALO-PNávod na regulátor jalového výkonu - verze do panelu
ZMC-LEVNávod na regulátor hladiny meliva
ZMC-SU1Převodník napětí na polohu - ovladač světlíků
ZMC-TSUNávod na záznamový přístroj